AKTUALIZACJA 16.10.2020r.! Punktu poboru materiału biologicznego do przeprowadzania testu na obecność koronawirusa SARS -CoV-2" w SP ZOZ w Pajęcznie

Przy Szpitalu w Pajęcznie na
ul.1 Maja 13/15 działa  punkt Drive-Thru.

Przy Szpitalu w Pajęcznie jest otwarty "Punkt poboru materiału biologicznego do przeprowadzania testu na obecność koronawirusa SARS -CoV-2". Wymazy pobierane są w namiocie przy budynku SPZOZ w Pajęcznie – ul. 1 Maja 13/15 w Pajęcznie. Punkt jest czynny  codziennie, w godzinach od 7.00 do 12:00 w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, soboty, niedziele oraz od 12:00 do 17:00 w środy. Punkt działa na zasadach punktu Drive-Thru, gdzie wymazy pobierane są tylko i wyłącznie od osób przebywających w samochodach. W mobilnym punkcie pobrań pacjenci mają wykonywane testy na podstawie zlecenia od lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Skierowania na wymazy są wystawiane w systemie informatycznym przez lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej.  Testy są bezpłatne.

Po wykonaniu testu wynik będzie dostępny u lekarza POZ kierującego na badanie oraz na  Internetowym Koncie Pacjenta. Informacje na temat jak założyć takie konto znajdziecie Państwo na stronie : https://pacjent.gov.pl


Informacje dla  pacjentów chcących skorzystać z punktu Drive-Thru :

v  Pacjent na 2-3 h przed badaniem nie powinien spożywać posiłków, myć zębów, nie stosować płynów do płukania jamy ustnej, nie żuć gumy, nie stosować leków wziewnych, przeciwdrobnoustrojowych ani tabletek do ssania na gardło.

v  Pacjent skierowany przez lekarza POZ na  wymaz  przyjeżdża samochodem, którego nie może opuszczać przez cały czas procedury pobierania wymazu:

v  pacjent zgłasza się na badanie w maseczce zakrywającej usta i nos;

v  przygotowuje dokument ze zdjęciem i nr PESEL ;

v   pielęgniarka odbiera dokument  potwierdzający tożsamość i dokonuje czynności administracyjnych;

v  na polecenie pielęgniarki pacjent zdejmuje maseczkę i otwiera szeroko usta;

v  pielęgniarka  pobiera wymaz z gardła pacjenta przez uchyloną szybę
w samochodzie;       

Z poważaniem,

Dr n. med. Agnieszka Kubot-Krawczyk

Dyrektor SPZOZ w Pajęcznie