List do Św. Mikołaja

Pajęczno, 14.12.2020r.

 

W tym trudnym ale zarazem pięknym, przedświątecznym okresie, w ciszy i skupieniu oczekując na Narodzenie Bożego Syna, zwracamy się z prośbą do lokalnej społeczności o otwarcie serc i miłosierne zrozumienie drugiego człowieka.

Wielu z naszych Pacjentów nie ma rodzin.., dzieci.., współmałżonków... Jesteśmy dla Nich rodziną – a Oni są rodziną dla nas. Empatia i współczucie towarzyszy nam w codziennych obowiązkach. Nigdy nie byliśmy w takiej sytuacji, aby o cokolwiek prosić. Uwierzcie, staramy się zaspokoić Ich wszystkie potrzeby, co z resztą czynimy z dobrym rezultatem, ale w tym czasie pragniemy dodatkowo zaspokoić Ich potrzeby duchowe. 24 grudnia urządzamy dla Pacjentów Wieczerzę Wigilijną.

Być może znajdą się osoby, instytucje lub firmy – ludzie dobrej woli – którzy wspomogą nas w organizacji Świat Bożego Narodzenia na ZOL-u w Pajęcznie.

Zdaniem naszych pacjentów są rzeczy-prezenty, które podnoszą wartość człowieka. Mile widziane są nawet najtańsze wody po goleniu, perfumy, dezodoranty, pianki lub żele do golenia, ciepłe skarpetki, ciepłe „bambosze”. Nasi podopieczni mają również inne marzenia..... o nich możemy powiedzieć osobiście każdemu zainteresowanemu. Inicjatywę pozostawiamy darczyńcom.

Życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia  spędzonych w rodzinnym gronie.

 

Pielęgniarka Oddziałowa i Personel

Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Pajęcznie

 

Osoby chcące zostać darczyńcami prosimy o kontakt pod nr tel.: 34 311 16 63 wew. 37,  459 595 600 lub 34 311 16 63 wew. 30