Masowy Punkt Szczepień w Pajęcznie już otwarty

Data:

Pajęczno, dnia 4 maja 2021r.

 

Masowy Punkt Szczepień w Pajęcznie już otwarty.

Dzisiaj o godzinie 12:00 rozpoczął swoją działalność Punkt Szczepień Powszechnych w Pajęcznie. Godzinę wcześniej w hali sportowej odbyła się konferencja. Wzięli w niej udział Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, Poseł Beata Mateusiak -Pielucha, Starosta Powiatu Pajęczańskiego Zbigniew Gajęcki, Wicestarosta Powiatu Pajęczańskiego Paweł Sikora, Sekretarz Mariola Paśnik, Burmistrz Pajęczna Piotr Mielczarek, Dyrektor SP ZOZ w Pajęcznie Agnieszka Kubot-Krawczyk, Z-ca Dyrektora ds. Medycznych Marcin Szmigiel oraz Koordynator ds. szczepień Małgorzata Strugała-Kuliberda i Klaudia Rełkowska.

Punkt Szczepień Powszechnych został przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Pajęcznie przy ścisłej współpracy z Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Pajęcznie. Znajduje się on w budynku hali sportowej przy ul. Grunwaldzkiej 1 w Pajęcznie. Dyrekcja SPZOZ w Pajęcznie zadbała o pozyskanie kadry medycznej, która zapewni profesjonalną obsługę. Mając na względzie dobro mieszkańców powiatu pajęczańskiego, zakładamy potencjał szczepień na poziomie  200-400  szczepień dziennie, tak by tygodniowo szczepić około 2250 osób.

Tylko razem możemy pokonać pandemię. Dzięki szczepionce przeciw COVID-19 możemy szybciej wrócić do normalności – znanej z czasów sprzed pandemii, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do Punktu Szczepień Powszechnych w Pajęcznie.