Oddział Chorób Wewnętrznych

Telefony kontaktowe:

Sekretariat: 34 311 16 63 wew. 45

tel. 459 595 600

Dyżurka pielęgniarek: 34 311 16 63 wew. 47

Pokój lekarski: 34 311 16 63 wew. 44

lek. med. Michał Reterski - Kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych
mgr piel. Beata Kosowska Pielęgniarka Oddziałowa

Na oddziale leczeni są pacjenci ze wskazań pilnych, zgłaszający się bez skierowań, dowiezieni przez zespoły wyjazdowe Pogotowia Ratunkowego, kierowani na to leczenie przez lekarzy rodzinnych lub lekarzy świadczących usługi w zakresie pomocy doraźnej.

Nadrzędnym celem pracy oddziału jest udzielanie świadczeń na jak najwyższym poziomie. Zarówno personel lekarski, jak i pielęgniarski zapewnia opiekę na bardzo wysokim poziomie. Jest świetnie wyszklony i w pełni profesjonalny, a jednocześnie miły i empatyczny na każdym etapie pobytu pacjenta na oddziale.

Oddział chorób wewnętrznych zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów ze schorzeniami układu krążenia, przewodu pokarmowego, schorzeniami układu oddechowego,  układu moczowego oraz w zakresie chorób endokrynologicznych. Współpracując z pracowniami mieszczącymi się w szpitalu, oddział chorób wewnętrznych zapewnia pełne zaplecze diagnostyczne, które obejmuje diagnostykę radiologiczną, tomografii komputerowej, badania USG, kompleksową diagnostykę laboratoryjną oraz diagnostykę endoskopową. W oddziale wykonuje się dodatkowo następujące procedury: badanie Holter EKG, badanie Holter RR, próby wysiłkowe, echo serca.