SPZOZ W PAJĘCZNIE ZAPRASZA DO PUNKTU SZCZEPIEŃ POWSZECHNYCH

Data:

SPZOZ W PAJĘCZNIE ZAPRASZA DO PUNKTU SZCZEPIEŃ POWSZECHNYCH

 

4 maja 2021r. w Pajęcznie rusza akcja Szczepień  Powszechnych. Punkt Szczepień Powszechnych został przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Pajęcznie przy ścisłej współpracy z Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Pajęcznie. Punkt znajduje się w budynku hali sportowej przy ul. Grunwaldzkiej 1 w Pajęcznie. W punkcie szczepić się będą mogli nie tylko mieszkańcy powiatu, ale także wszyscy zainteresowani zgodnie z Narodowym Programem Szczepień. Na hali przygotowane są cztery stanowiska do kwalifikacji i cztery punkty szczepień. Dodatkowo został utworzony punkt pomocy medycznej, strefa rejestracji oraz strefa wypoczynku i obserwacji.

Koordynatorem ds. szczepień wyznaczonym przez Dyrektora SPZOZ w Pajęcznie jest Pani Małgorzata Strugała-Kuliberda . Koordynator ds. szczepień oraz wyznaczony personel  udziela informacji na temat szczepień pod nr tel. 727 797 294  oraz 727 797 320 w godzinach 10.00-12.00 od poniedziałku do piątku. Istnieje również możliwość kontaktu drogą e-mail  szczepienia@spzozpajeczno.plm.strugala@spzozpajeczno.pl

 

Rejestracji do Punktu Szczepień Powszechnych można dokonać na kilka sposobów:

·         Dzwoniąc na specjalną infolinię 989

Do rejestracji potrzebny będzie Twój numer PESEL. Możesz także podać numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji wybierzesz dla siebie dogodny termin i miejsce szczepienia. Jeśli podasz numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem.

·         Online na pacjent.gov.pl

Po otwarciu tej strony zobaczysz komunikat o możliwości skorzystania z e-Rejestracji na szczepienie. Polecamy ten sposób! System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeżeli propozycje nie będą Ci odpowiadały,  możesz wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS.

·         Wysyłając SMS

Przygotuj swój PESEL oraz właściwy dla Twojego adresu kod pocztowy. Na numer 880 333 333 wyślij wiadomość o treści „Szczepimy Się”. Połączysz się z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, otrzymasz propozycję terminu w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, system zachowa Twój numer. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, otrzymasz informację.

·         Wrzucając wypełnioną informację o wyrażeniu zgody na szczepienie do urny umieszczonej przed Ośrodkiem Zdrowia w Pajęcznie przy ul. Wiśniowej 26. Karty te są wyciągane, po czym pacjenci są zapisywani na szczepienie i informowani o terminie

 

Pacjenci przyjmowani będą wyłącznie po uprzedniej rejestracji. Osoby przybywające na szczepienie proszone są do stosowania się i poruszania zgodnie z oznaczeniami przygotowanymi przez organizatora Punktu Szczepień Powszechnych oraz komunikatami wydawanymi przez służby porządkowe.

Prosimy o :

-zabranie ze sobą dokumentu tożsamości

-zabranie wypełnionego kwestionariusza
(
https://www.gov.pl/attachment/5fc60b9f-5985-46ae-a01a-d4174a6bb10c)

-zakrycie ust i nosa maseczką

-zdezynfekowanie rąk po wejściu i wyjściu z punktu

-zachowanie dystansu od innych osób czekających w kolejce

-przychodzenie  na szczepienia na wyznaczoną godzinę.

 

Z poważaniem,

Agnieszka Kubot-Krawczyk

Dyrektor SPZOZ w Pajęcznie